Welkom op het forum van startpagina!

Dit forum staat op alleen-lezen. Je kan hier informatie zoeken en oude berichten terugvinden, maar geen nieuwe berichten plaatsen.

Naar overzicht van alle forums

kuzhinier

  • Bleta

    Xhevahire , si nuk skuqesh pakez ne vete , turp per fjalet qe ti poston keto mendimet tua jane thjeshte nje zero e madhe ,

    Ani ku ishe hy e ku ishe dal ti ncncncn shume keq me vjen qe paska nje njeri me tiparet tua siq mi paske .

    Sipas teje kuzhina shqiptare qenka kopje nga turqia ……, ate here sipas teje edhe ne vet shqiptaret qenkemi kopje e dikujt ncncncn me ben te qeshem ne vete se qfare mendime paske moj , edhe une nuk e kam lavdru veten siq e kishe ceke ti ,

    Kuzhina shqiptare paska prejardhjen nga turqia po ne shqiptaret nga kem prejardhjen oj ?

    Xhevahire vetem edhe kete dua ta them :

    Me siguri ti paske probleme me veten dhe jeten tende prandaj edhe shprehesh ne kete menyre !

    Mos posto keso gjera negative per popullin , shtetin tend o Zot sa e marre me dukesh qe je edhe pse nuk te njof .

    Heren tjeter dua ta lexoj ndonje koment pozitiv te bukur nga ti e jo sikur keta deri me tani .

    Suksese me jeten tende , e per kuzhinen shiptare mjafte me nese ti nuk din prgaditje ushqimi ate here te udhezoj te lexosh me shume per kuzhinen shqiptare se vetem aty e gjen veten .!

  • Fenix

    Pershendetje te gjithe lexuesit e ketij teksti,

    Se pari desha te pershendes zoteri Peja i cili ka bere mundesine e hapjes te nje restorani dhe i uroje hapjen e restoranit i deshiroje gjithe te mirat dhe sukseset.

    Une kam pervoje kuzhinieri me qe se kam punuar 4 vite ne restoran grek dhe specialitetet greke jane 95% me mish dhe kam pervoje shume te madhe ne skara por fatkeqesisht nuk mund te ndihmoje ne kuzhinen tuaj me qene se tash kam filluar tjeter drejtim dhe kam punen e rregullt por mund te kisha ndihmuar nese don edhe ndonje nga specialitetet greke me i fut ne meny qe te kesh me shume ushqim per zgjedhjen e klienteve atehere ate mundesi do ta kisha mund te ofroj dhe jetoj ne Rotterdam.Por kam dhe nje pyetje se a keni restorant apo eetcafe?

    Sa i perket kritikave te lartpermendura se cila gjell e kujt eshte jane te mireseardhura kritikat se prej kritikave meson njeriu dicka me shume une si kuzhinier kur kam punuar kur mbaronim punen gjithe koleget e mi dilshim perqef se bashku me ndonje restoran italian kinez etj. por aty ku ngrenshim ushqimin italian porositnim te njejten gje qe e benim ne në restoranin tone kishin dhe aty perveq se ishte italisht e shkruar dhe qe kane dicka pasta te ndryshme e per fat te mire qe edhe prej kuzhines italiane di ushqimin se si behet me qene se kuzhina te lidh automatikisht me kuzhinen dhe sipas pervojes te kuzhinierit e pret mendja dhe shpejt e merr perdore tjetrin ushqim te ndonje specialiteti tjeter.Kur te shikosh edhe eetcafe qe jane shoarma ne te gjithe mendojme se ato vijn prej specialitetit turk por mos harroni se specialiteti i shoarmave vjen nga Kurdet (Kurdistan) me qene se Kurdistani nuk egsiton si shtet ju ka mbet emri si turqi.Turqin e formojne shume popuj dhe prej cdo populli vjen nga dicka dhe mendojme se vjen nga Turqia por ne me kete popull kaq te vogel qe jemi duhet te jemi krenar qe i kemi dhone frymen tone egzistencen tone dhe tash e tutje vetem se do te forcohemi me shume nuk ka kthim mbrapa.

    Ju pershendes te gjitheve uroje dhe njehere zoterin Peja per hapjen e restoranit dhe suksese.